
302 лв. дариха габровци на Богоявление (Йордановден) в подкрепа на новостроящия се храм „Св. св. Онуфрий, Дамаскин и всех мучеников Габровских“ в кв. „Младост“. Средствата ще бъдат преведени по банковата сметка на храм, съобщават от Община Габрово. Кутията за дарения беше поставена на площад “1 май 1876“ на 6 януари 2018 г.
Инициатори на дарителския пункт бяха Община Габрово и Архиерейско наместничество – Габрово във връзка с благотворителната кампания за завършването на новата църква, наречена „#ДАБЪДЕ новия храм на Габрово“.
Предстои серия благотворителни събития и инициативи, включително изнасяне на дарителски кутии в дните на големите християнски празници.
Дарения за новата църква в кв. „Младост“ могат да бъдат направени във всички православни храмове в Габрово срещу квитанция, както и в банка ДСК по банкова сметка: BG84STSA93000004960128.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Стани дарител за доизграждането на новия православен храм в кв. Младост в Габрово!
