Севлиевец даде 2000 лв. и златни накити на измамници

Ако Ви е харесала статията, споделете в социалните мрежи:

Телефонна измама. Снимка: МВР Габрово

70-годишен жител на Севлиево стана поредната жертва на измамници, съобщават от МВР Габрово.

На 23 януари 2019 г. измамникът го заблудил, че трябва да помогне в акция на полицията за залавяне на престъпна група. За целта жертвата трябвало да даде наличните си парични средства и златни накити, които да послужат като примамка за залавяне на измамници.

Севлиевецът дал около 2000 лв. и неустановено количество златни накити. В РУ Севлиево е образувано досъдебно производство за престъпление по чл.209, ал.1 от НК.

От полицията неколкократно са предупреждавали, че никога не искат пари на ръка от гражданите за залавяне на престъпници!


Ако Ви е харесала статията, споделете в социалните мрежи:
Categories Крими

Габрово Daily е независима онлайн медия с новини за Габрово, Севлиево, Дряново и Трявна в разделите общество, икономика, образование, култура, спорт, история, изкуства и др. Медийната група на Габрово Daily включва новинарския сайт www.gabrovodaily.info, портала www.gabrovo.net, бизнес портала www.biz.gabrovo.net, Онлайн Енциклопедия Габрово www.gabrovowiki.com, Онлайн музей на Габрово www.gabrovodaily.info. Националните ни медии са сайтът за благотворителност и доброволчество "Добрите българи" www.dobrite.bg и националния исторически сайт "Сторник" www.stornik.org.Медията Габрово Daily е създадена на 17 юни 2014 г. от Момчил Цонев - журналист, писател, културен мениджър, специалист по уеб и дигитален маркетинг.За контакти с нас и запитвания за партньорства и реклама: editor@gabrovodaily.info

error: Съдържанието на сайта е защитено от авторско право.