Мостът на Колю Фичето над река Дряновска

Пръскат тревните площи в Дряново срещу бълхи и кърлежи

Ако Ви е харесала статията, споделете в социалните мрежи:

Мостът на Колю Фичето над река Дряновска
Мостът на Колю Фичето над река Дряновска в Дряново © Община Дряново

Община Дряново ще обработи тревните площи в града срещу бълхи и кърлежи на 18 и 19 юли 2019 г. Това е втората планирана за годината дезакаризация. С приоритет ще са дворовете на учебни и детски заведения, по-големите паркове и обособени детски площадки.

При благоприятни метеорологични условия (сухо и безветрено време) третирането ще се извършва от 6:00 до 17:00 ч. При неблагоприятни метеорологични условия, графикът ще се измести със съответния брой дни.

Всеки обработен терен ще бъде маркиран за информация на населението. Ще е отбелязана датата на обработката и карантинния период.

От Община Дряново обръщат внимание на гражданите да не посещават обработените тревни площи до изтичане на карантинния период, който е 24 часа.


Ако Ви е харесала статията, споделете в социалните мрежи:
Categories Общество

Габрово Daily е независима онлайн медия с новини за Габрово, Севлиево, Дряново и Трявна в разделите общество, икономика, образование, култура, спорт, история, изкуства и др. Медийната група на Габрово Daily включва новинарския сайт www.gabrovodaily.info, портала www.gabrovo.net, бизнес портала www.biz.gabrovo.net, Онлайн Енциклопедия Габрово www.gabrovowiki.com, Онлайн музей на Габрово www.gabrovodaily.info. Националните ни медии са сайтът за благотворителност и доброволчество "Добрите българи" www.dobrite.bg и националния исторически сайт "Сторник" www.stornik.org. Медията Габрово Daily е създадена на 17 юни 2014 г. от Момчил Цонев - журналист, писател, културен мениджър, специалист по уеб и дигитален маркетинг. За контакти с нас и запитвания за партньорства и реклама: editor@gabrovodaily.info

error: Съдържанието на сайта е защитено от авторско право.