Президентът с габровски корен Дилма Русеф

Преизбраха президента с габровски корен Дилма Русеф

Ако Ви е харесала статията, споделете в социалните мрежи:

Президентът с габровски корен Дилма РусефПрезидентът на Бразилия Дилма Русеф, която има габровски корени, бе преизбрана за втори мандат, съобщи БТА. Тя призова сънародниците си към диалог и единство в името на интересите на родината и народа. Русеф също така обеща да проведе политическа реформа, за да засили ефективността на основните клонове на властта.

„Готова съм да ръководя страната по мирен и демократичен път с цел да бъдат започнати реформи, най-вече в политическата сфера“, заяви Русеф, обещавайки да се бори безкомпромисно с корупцията и да продължи програмите за социално подпомагане. Сред приоритетите си тя нареди и осигуряването на растеж на националната икономика.

„Искам да бъда много по-добър президент, отколкото бях досега“, каза Русеф, цитирана от ДПА.

През 2011 г. Дилма Русеф посети Габрово, родния град на баща си Петър Русев, и заяви: „Искам да ви кажа, че съм имала много вълнения в живота си, но днес се вълнувам особено, тъй като изпълнявам една мечта – мечтата на моя баща да дойде в България.  Искам да знаете, че от днес част от Габрово живее в сърцето на Бразилия – в лицето на нейния президент.“

Фотография: официална снимка на президента Дилма Русеф, направена от новинарската Агенция Бразил


Ако Ви е харесала статията, споделете в социалните мрежи:
Categories Общество

Габрово Daily е независима онлайн медия с новини за Габрово, Севлиево, Дряново и Трявна в разделите общество, икономика, образование, култура, спорт, история, изкуства и др. Медийната група на Габрово Daily включва новинарския сайт www.gabrovodaily.info, портала www.gabrovo.net, бизнес портала www.biz.gabrovo.net, Онлайн Енциклопедия Габрово www.gabrovowiki.com, Онлайн музей на Габрово www.gabrovodaily.info. Националните ни медии са сайтът за благотворителност и доброволчество "Добрите българи" www.dobrite.bg и националния исторически сайт "Сторник" www.stornik.org. Медията Габрово Daily е създадена на 17 юни 2014 г. от Момчил Цонев - журналист, писател, културен мениджър, специалист по уеб и дигитален маркетинг. За контакти с нас и запитвания за партньорства и реклама: editor@gabrovodaily.info

error: Съдържанието на сайта е защитено от авторско право.