![Митка Георгиева](https://www.gabrovodaily.info/wp-content/uploads/2017/09/mitka-georgieva.jpg)
На 16 януари 2018 г. след продължителна борба с болестта ни напусна любимата на поколения габровци учителка Митка Георгиева. Дългогодишният преподавател по немски език в Национална Априловска гимназия Митка Георгиева се бореше повече от 6 години с тежка и коварна болест – остра миелоидна левкемия.
Последно сбогом с Митка Георгиева ще можем да си вземем в църквата „Успение Богородично“ в Габрово на 20 януари 2018 г. от 13.00 ч.
През септември 2017 г. самата тя отправи апел към своите близки, познати, приятели и ученици в социалната мрежа Facebook. В последно време тя беше подложена на терапия със скъпо струващ медикамент. Призивът й беше поредното доказателство, че габровци се обединяват за добри каузи и в трудни моменти.
На 6 ноември 2017 г. беше организиран и благотворителен концерт в помощ на любимата учителка от Национална Априловска гимназия Митка Георгиева в зала „Възраждане“ в Габрово.
Имахме надежда, че Митка Георгиева ще се справи и ще се върне при нас усмихната и лъчезарна. Само преди по-малко от месец, на 20 декември 2017 г. тя написа в профила си в социалната мрежа: „Ура..!! Днес, на Игнажден, предколедно… АЗ СЪМ ВЕЧЕ В РЕМИСИЯ…!!!!!“.
![Митка Георгиева](https://www.gabrovodaily.info/wp-content/uploads/2018/01/mitka-georgieva.jpg)
Стоплящи спомена за учителката са думите й, с които ни отправи коледното си и новогодишно пожелание към всички нас, нейните близки, познати, приятели и ученици:
„Коледа е…! .. За мен тази Коледа е едно неописуемо усещане – за завръщане от дълъг път, за преоткриване, за една безгранична обич, за нова топлина… И за една ОБИЧ, която струи от всякъде. Благодаря, че ви имам, мои близки, приятели, мои ученици! Сега осъзнавам и оценявам стойността на вашата близост до мен, това няма как да се опише.. Благодаря ви!!!! Обичам ви!!! Радвайте се на живота! Весела Коледа и благодатна и мирна Нова 2018 година! Ваша Митка Георгиева“
Поклон пред паметта й!