Непредвидени строителни дейности по ВиК мрежата са забавили асфалтирането на бул. „Априлов“, съобщи в интервю за „100 вести“ Марта Петрова, управител на Звеното за управление на Водния проект. Става дума за констатиране на аварийно състояние на водопровод, който не е бил първоначално предвиден за рехабилитация. До края на юли обаче бул. „Априлов“ ще бъде асфалтиран.
Друга причина за забавянето е временното спиране на плащанията от Фонд ФЛАГ – източникът на средствата за асфалтиране на улиците. Марта Петрова отчита и неблагоприятните климатични условия през тази пролет и интензивните дъждове.
„С асфалтирането на улиците „Николаевска“ и „Неофит Рилски“, както и с възобновяването на разплащанията по фонд ФЛАГ, пристъпихме към възстановителни работи в участъка на булеварда Шиваров мост – ул. „Юджийн Скайлър“, където всички проводи вече са подменени“, казва в интервюто си Марта Петрова.
„Вече започнаха възстановителните дейности и в района на Общински пазар – улици „Отец Паисий“ и „Даскал Цвятко“, допълва в интервюто си Петрова. До края на тази седмица Централният кооперативен пазар ще бъде асфалтиран.
Цялото интервю с Марта Петрова четете в днешния брой на „100 вести“
Източник: в. „100 вести“, 1 юли 2014 г., „Марта Петрова: “До края на седмицата асфалтират Централния кооперативен пазар, края на юли – бул. “Априлов”, интервю на Минка Минчева