
Известните актьори Асен Блатечки и Атанас Атанасов ще гостуват на сцената на Драматичен театър „Рачо Стоянов“ с едно от новите представления на Драматичен театър Пловдив – „Кредитът“. Представлението ще се играе на 10 април от 19:00 ч. в Габрово, съобщават габровските организатори от „Зелисто“.
Габрово Daily е официален медиен партньор на събитието по най-новата ни инициатива за подкрепа на културните събития в Габрово.
Пиесата „Кредитът“ – за доверието, дадено на доверие
„Кредитът“ е история не толкова за парите, дадени на доверие, а за доверието, дадено на доверие, за способността да убеждаваме другите в какви ли не неща. Възможно ли е да убедим когото си поискаме в каквото си поискаме, само ако наденем подходяща физиономия? Според Жорди Галсеран – отговорът е „Да“.
Пиесата е по текстовете на Жорди Галсеран, който е много добре познат у нас драматург, сценарист и преводач. Известна негова пиеса е „Методът Грьонхолм“ – поставяна през 2009 г. в габровския театър и обичана от публиката. Познати негови пиеси са още „Бурунданга“, „Канкун“, „Дакота“, „Разговори с Мама“ и много други, изиграни от най-добрите български актьори през годините.
Режисьор на „Кредитът” е Бина Харалампиева, която е позната на публиката в града ни с постановките си в габровския драматичен театър „Последният посетител“ и „Цената“.
Билети можете да закупите на телефони 0887 856 556, 066 99 12 00, както и на касата на Драматичен театър „Рачо Стоянов“ или онлайн тук.