Националната кампания „Дни на добри дела“ на Фондация „ЛАЛЕ“ ще се проведе и в Габрово тази година. Доброволческата инициатива предвижда почистване на спортната площадка, ремонт на пейките и боядисване на спортните съоръжения на бившия Текстилен техникум в Габрово. Събитието ще бъде на 30 май от 16 часа на спортната площадка на бившия Текстилен техникум в Габрово, съобщават организаторите в специално Фейсбук събитие.
Организатори са Народно читалище „Св. Св. Дамаскин и Онуфрий Габровски-2011“, Европейски център за иновации, образование, наука и култура и ПТГ “Д-р Василиади”.
За доброто настроение ще се погрижи читалището, като осигури музика и почерпка за доброволците, включили се в акцията. Благодарение на малък грант от Фондация „ЛАЛЕ“ са осигурени материалите за почистване и боядисване.
С тази инициатива организаторите искат да насърчат сред подрастващите спортуването на открито, активния и здравословен начин на живот. Чрез прякото им включване в доброволческата акция, организаторите се надяват да формират в тях по-отговорно и положително отношение към заобикалящата ги среда.
С националната кампания „Дните на добри дела“ можем заедно да покажем на дело значението на доброволчеството, ролята и силата на доброволците, да насърчим повече и различни хора да се включат като доброволци в разнообразни инициативи и събития в своя град, село или квартал, с които да допринесем за една положителна и отговорна промяна, споделят още от габровското читалище.