Четвърта поредна победа за хандбалистките от „Бъки”

Хандбален клуб "Бъки" - ГабровоПродължава победната серия на „Бъки“ в женската „А“ републиканска хандбална група, съобщава в днешния си брой в. „100 вести“. След успеха над шампиона „Етър 64“ с 24:20 воденият от Веселина Златева габровски тим надигра в зала „Орловец“ и новака в елита „Панагюрище“ с 22 гола разлика – 41:19.

Вицешампионките не допуснаха подценяване и решиха мача още в първите 20 минути, като реализираха 15 безответни гола. До почивката лидерките в шампионата отбелязаха още пет попадения, а тимът, воден от Георги Атанасов, записа три седемметрови наказателни удари.

През второто полувреме габровските момичета позволиха на съперничките си да поиграят малко повече. Веселина Златева завъртя в игра всичките си състезателки и това направи частта малко по-оспорвана. След 21:16 през вторите 30 минути срещата приключи при резултат 41:19.

Боговеста Йосифова беше най-резултатна за „Бъки“ с 9 гола. По пет пъти се разписаха Лидия Ковачева, Ива Георгиева и Милена Великова. Силвия Атанасова и Ралица Тодева вкараха по 4, Кристияна Блажева – 3, Лора Сарандева и Биляна Григорова по 2, а Жанета Найденова и Габриела Маркова добавиха по 1.

Още за победите на габровските хандбалистки може да прочетете тук.

Габрово Daily

Пълният текст на новината четете във в. „100 вести“,  21 октомври 2014 г., „„Четвърта поредна победа за „Бъки”