Над 100 деца в Почетната книга на Габрово „Дарования и постижения“ за 2019 г.

Част от учениците, вписани в Почетната книга на Габрово „Дарования и постижения“ за 2019 г. © Община Габрово

Над 100 деца от Габрово бяха вписани в почетната книга на Габрово „Дарования и постижения“ по повод 24 май – Ден на българската просвета и култура и славянската писменост. Това са габровски ученици, които през учебната година са се отличили в олимпиади, международни и национални състезания в областта на спорта, науката, изкуствата, технологиите.

Почетната книга на Габрово „Дарования и постижения“ се попълва от 1994 г. Първият, вписан тази година, е под номер 2781.

Събитието се проведе в Художествена галерия „Христо Цокев“. Гости бяха областният управител на Габрово Невена Петкова и кметът Таня Христова,  директорът на Регионално управление на образованието Георги Маринов, служители в дирекция „Образование и социални дейности“ в Община Габрово, директори на училища, учители, родители.

Вижте отличените габровчета в Почетната книга на Габрово „Дарования и постижения“ за 2019 г.:

ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ „РАН БОСИЛЕК“

2781. БОЯН РАДОЙЧЕВ – първо място на Международен конкурс „Аз обичам Черно море” – гр. Несебър, направление литературно творчество, раздел поезия

Учители: ДАНИЕЛА КАЗАНДЖИЕВА

МИГЛЕНА БАЛКАНДЖИЕВА

2782. ИВА СТОЯНОВА – първо място в Национален конкурс „От Коледа до Васильовден” – гр. София, направление изобразително изкуство

Учители: МИГЛЕНА БАЛКАНДЖИЕВА

ДАНИЕЛА КАЗАНДЖИЕВА

2783. МАРАЯ  ПАВЛОВА – първо място в Национален конкурс „Моите детски мечти“ – гр. София, направление литературно творчество, раздел поезия

Учители: ДАНИЕЛА КАЗАНДЖИЕВА

МИГЛЕНА БАЛКАНДЖИЕВА

2784. ВАЛЕНТИН ПЕТРОВ – първо място на Държавно първенство по Таекуoн-до ITF в дисциплината Индивидуално форма, категория: 11-13 години, 6-5 гуп.

Треньор: ИВАЙЛО АВРАМОВ, СК „Некст“ по Таекуондо и Кикбокс

Учител: РУМЯНА ХРИСТОВА

2785. ТЕОДОРА  ХРИСТОВА – първо място на Национално математическо състезание „Питагор”.

Учител: АНЕЛИЯ ДИМИТРОВА

2786. АЛЕКСАНДЪР САВЕКОВ – първо място на Национален турнир по спортни танци „Изгряващи звезди” – Плевен.

Треньор: ИВЕЛИНА ЖЕКОВА, Спортен клуб „Ритмика”

2787. МАРИНА ПОПОВА – първо място на Двадесет и втори национален конкурс „Любовта в нас”, Варна 2019 г. – раздел „Литературно творчество”

Учители: РОСИЦА ДИМИТРОВА

АНТОНИЯ ЯМАЛИЕВА

2788. КРИСТИНА НЕДЕЛЧЕВА – първо място в седмия национален конкурс за забавна песен „С песен да възродим доброто“; първо място в Национален конкурс „Път към славата“ в категория поп – вокал; първа награда в Четвърти национален конкурс за млади изпълнители на забавна песен „Полски Щурчета“; първа награда в Национален младежки конкурс с международно участие „Петнадесет лалета“; първо място в Национален детски фестивал „Звезден път“  за популярна песен в категория индивидуални изпълнители; първа награда за най- добро изпълнение на българска песен в 16 –ти Международен поп фестивал за млади изпълнители „ SILVER YANTRA ”.

Учители: ГАЛИНА НАЧЕВА,

ЦЕНКА ГОРАЛОВА

ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ „НЕОФИТ РИЛСКИ“

2789. МАРТИН БОГДАНОВ – второ място на Международен конкурс за пианисти, непрофесионалисти Вива пиано, гр.София  05.04 – 07.04.2019 год.

Ръководител: ВЕСЕЛА ПЕНЕВА, Музикален клуб „Весела“

Учител: ЯНКА ТОТЕВА

2790. АНАТОЛИ  ПЕТРОВ – златен медал на XIX Национален детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче“ във втора възрастова група – кавал, 22-24 март 2019 г. – гр. Стара Загора

Ръководител: МАНКА БИЛЧЕВА

Учител: ЯНКА ТОТЕВА

2791. БОЖИДАР КЪРЖИН – първо място на XIX Национален детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче“ в III-та възрастова група – акордеон гр.Стара Загора. Първо място на VIII Национален фолклорен фестивал, с. Царевец, 02-05 август 2018 год.

Ръководител: МИТКО КОЛЕВ

Учител: ДИЯНА СИМЕОНОВА

2792. ЙОАНА ДАНКОВА – Диплом за отлично представяне и златен медал в специалност народно пеене – II възрастова група на XI Национален детско-юношески конкурс за песенен и инструментален фолклор „Песенна дъга над Кутев“, 01.04.2019 г., гр. Котел

III място на XIX Национален детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче“, 22-24.03.2019 год., гр. Стара Загора

Преподаватели: ПЛАМЕН ПЕНЧЕВ

ДАНИЕЛ ДАНКОВ

Учител: ЕЛЕНА НАЗЪРОВА

2793. АДРИАНА КЪНЕВА – Първа награда в Национален конкурс „Децата на България пеят, танцуват, рисуват“, инструментални ансамбли III група и Първа награда пиано III група – 16-17 март 2019 год. гр. Шумен ;

Първа награда на V Международен конкурс „Андрей Стоянов“ за любители – 22-25 ноември 2018 год., гр. София ;

Първа награда в Национален конкурс за млади пианисти „Димитър Ненов“ – III  възрастова група – Разград 2019 год.;

Първа награда – солово изпълнение и Първа награда – дует на VIII Международен конкурс за непрофесионалисти „Vivapiano“ 5-7 април 2019 г., гр. София;

Специална награда на XII Международен конкурс „Албер Росел“ 25-28 октомври 2018 год., София

Преподавател: ВЕСЕЛА ПЕНЕВА, Музикален клуб „Весела“

Учител: ЕЛЕНА НАЗЪРОВА

2794. ЕМИЛИ ЦОНЕВА – Първа награда – солово изпълнение на Международен конкурс „Слався, Отечество!  в Москва;

Втора награда – солово изпълнение и Втора награда – дует в V Международен конкурс „Андрей Стоянов“ 22-25 ноември 2018 год., гр. София ;

Първа награда – солово изпълнение на Международен конкурс „Davorin Jenko“, 2019 г., Белград;

Първа награда –  инструментални ансамбли, трета група и  Първа награда – пиано, трета група в Национален конкурс „Децата на България пеят, танцуват, рисуват“,  16-17 март 2019 год., гр.Шумен.;

Първа награда в Национален конкурс „Децата на България пеят, танцуват, рисуват“, пиано – трета група,16-17 март 2019 год.

Преподавател: ВЕСЕЛА ПЕНЕВА, Музикален клуб „Весела“

Учител: ЕЛЕНА НАЗЪРОВА

2795. ДИАНА ДЕЛУДИ – Първо място на XI-ти Национален детско-юношески конкурс за песенен и инструментален фолклор „Песенна дъга над Кутев“, 1 април 2019 г., гр. Котел;.

Първа награда на III Национален фолклорен конкурс „Димитър Гайдаров“, Казанлък,  8-10 юни 2018 год.

Преподавател: ЦВЕТАН РАДКОВ, НЧ „Св. Св. Кирил и Методий“, Габрово

Учител: ЕЛЕНА НАЗЪРОВА

2796. ВИКТОР БОРИСЛАВОВ – първо място  в Национален шампионат Гърция, 24.02.2019 г.; второ място в национален шампионат, сезон 2018  –  вицешампион на Република България, 12.01.2019 г.; трето място  в Национален републикански шампионат гр. Левски, 13.05.2018 г.; първо място Национален републикански шампионат гр. Благоевград, 07.10.2018 г.; второ място  в Източно европейски шампионат гр Самоков, 16.09.2018 г.; второ място в Национален републикански шампионат, гр. Айтос, 28.10.2018 г.; трето място на Източно европейски шампионат, 30.09.2018 г., гр. Троян

ТРЕНЬОР: ВЕНЕЛИН БОРИСОВ

УЧИТЕЛ: СВЕТЛА ПАШОВА

2797. СТОЯН ПЕТРОВ – Трето място в Международен фестивал „ POP FOUNDATION“ за таланти в Коста Брава Испания; Диплома и награда на журито и публиката в Международен фестивал „POP FOUNDATION“ за таланти в Коста Брава Испания на  детски приказен театър „Вълшебник“ при ОУ „Неофит Рилски“

Ръководител: ВИКТОРИЯ ПЕТРОВА

Учител: ПЪРВОЛЕТА ДРАГНЕВА

2798. ЦВЕТИАН ЧАКОВСКИ – Трето място в Международен фестивал „POP FOUNDATION“ за таланти в Коста Брава Испания; Диплома и награда на журито и публиката в Международен фестивал „ POP FOUNDATION“ за таланти в Коста Брава Испания на  детски приказен театър „Вълшебник“ при ОУ „Неофит Рилски“; Първа награда на XIX Детско-юношески театрален фестивал, за театрален спектакъл от „Змейова сватба“ от П. Тодорова, МТС „Смехоранчета“, Първа награда на XIX Детско-юношески театрален фестивал, за ролята на Дамян от „Змейова сватба“ от П. Тодорова, МТС „Смехоранчета“

Ръководител: ВИКТОРИЯ ПЕТРОВА

Учител: ПЪРВОЛЕТА ДРАГНЕВА

2799. БЛАГОВЕСТА МАРОКОВА Диплом – отличие  на XIX Детско-юношески театрален фестивал, за ролята на Първа мома от „Змейова сватба“ от П. Тодорова, МТС „Смехоранчета“, Първа награда на XIX Детско-юношески театрален фестивал, за театрален спектакъл от „Змейова сватба“ от П. Тодорова, МТС „Смехоранчета“

Ръководител: ВИКТОРИЯ ПЕТРОВА

Учител: РУМЕН РАДИЧКОВ

2800. МИРОСЛАВ ПЕТРОВ – Трето място на Международен турнир Romanian open –  „А“ class Tournament

Дисциплина : таекуон-до  индивидуална форма , категория 6-5 gup

15-16.06.2018 г. – ORADEA, Romania

Второ място на Международен турнир  Bulgaria open itf Taekwondo championship

Дисциплина: таекуон-до  Patern chied male – 12 – 13 /6-5 gup

24-25.11.2018 г., гр. Пловдив

Първо място в Национален открит турнир за купа „Багатур“, гр. Стара Загора

Дисциплина: таекуон-до  форма деца 12-13 г., 6-5 gup 3-4.11.2018 г, гр. Стара Загора

Треньор: ИВАЙЛО АВРАМОВ

Учител: СВЕТЛА ПАШОВА

2801. ВИКТОРИЯ ЙОВЧЕВА– Първо място на Държавно първенство по скокове на батут 14-17.06.2018 г., Сливен, Ямбол

Треньор: АЛЕКСАНДЪР БОРИСЕНКО

Учител: СВЕТЛА ПАШОВА

2802. ПАУЛА ПЕТРОВА – Първо място на Държавен финал по хандбал „Зона Мизия – Плевен“, момичета до 12 години, ХК „ Бъки“ – Габрово

Треньор: ЛИДИЯ КОВАЧЕВА

Учител: СВЕТЛА ПАШОВА

ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ „ХРИСТО БОТЕВ“

2803. АТАНАС  ПИРИНОВ – първо място на Международен турнир по джудо ,,Младостта на Европа“, гр. Ниш /Сърбия/, 2019 година;

Треньор: ГЕОРГИ КОЛЕВ, Джудо клуб ,,Габрово“

2804. МЕЛИСА САЛИМ – първо място на Европейско първенство по таекуон – до в Римини, Италия; първо място на национално първенство по таекуон – до в гр. Благоевград.

Треньор: ИВАЙЛО АВРАМОВ – спортен клуб „Некст“

ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ „ИВАН ВАЗОВ“

2805. ЙОСИФ ИЛИЕВ – трета награда в Международен ученически конкурс „Заедно в XXI век“, раздел „Реферати“, възрастова група V – VIII клас

Учител: БИСТРА КИСЬОВА

2806. АЛЕКСАНДЪР ЯНКОВ – първо място в Национален литературен конкурс „Земята наш дом“

Учител: МАРИЕТА ЯНЕВА

2807. ОМАЯ МАТЕЕВА – второ място в VI Международен конкурс за вокална и инструментална музика

Преподавател: МИРЕЛА ВАЛЯВИЧАРСКА

2808. ИВАНЖЕЛИНА МИЛАНОВА – второ място в XXVI Национален конкурс „110 години Независима България“, раздел „Презентации“; второ място в XXVI Национален ученически конкурс на НК „Родолюбие“

Учители: БИСТРА КИСЬОВА

2809. ВОКАЛНА ГРУПА „УСМИВКИТЕ НА ГАБРОВО“ – второ място в III Младежки конкурс за изпълнение на възрожденска песен „Вятър ечи, Балкан стене“

  1. АНАСТАСИЯ  КРЪСТЕВА
  2. ДАНИЕЛА  ВЪЛКОВА
  3. ДАЯНА  КОВАЧЕВА
  4. ДЕСИСЛАВА КОЛЕВА
  5. ИВАНЖЕЛИНА  МИЛАНОВА

Ръководител: РОБЕРТА  СЛАВЧЕВА

ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ“

2810. РАЛИЦА СТОЙЧЕВА – второ място на Национално математическо състезание „Европейско кенгуру“ – областен кръг, проведен на 23.03.2019 г. в гр. Габрово.

Учител: ДИАНА ГЕНОВА

2811. ПОЛИНА ФЛОРИДУ – втора награда на V Международен клавирен конкурс „Андрей Стоянов“, проведен 22 – 25.11 2018 г. в гр. София; първо място на XVIII Национален музикален конкурс „Милчо Петров“, проведен на 03.06.2018 г. в гр. Пловдив; втора награда на IV Национален конкурс „Децата на България пеят, танцуват, рисуват“, проведен на 16 – 17.03.2019 г. в гр. Шумен; „Златна лира“ на Национален музикално-фолклорен конкурс „Орфееви таланти“, проведен на 21 – 24.03.2019 г. в гр. Пловдив; първо място на Международен конкурс „VIVAPIANO“, четвърта възрастова група, проведен на 05 – 07.04.2019 г. в гр. София.

Учители: ВЕСЕЛА ПЕНЕВА – пиано

2812. ЙОАН МИТРИКОВ – първо място на Национално математическо състезание „Европейско кенгуру“, проведено на 23.03.2019 г. в гр. Габрово.

Учител: ПЕНКА ИЛИЕВА

2813. ПАВЕЛ СИМЕОНОВ – трето място на Национално математическо състезание „Европейско кенгуру“, проведено на 23.03.2019 г. в гр. Габрово.

Учител: ПЕНКА ИЛИЕВА

2814. ВИКТОРИЯ  ДАНГОВА – сребърен медал на XIX Национален детски фолклорен конкурс „Орфеево изворче“, проведен на 22-24 март 2019 г. в гр. Стара Загора; Грамота от Радиоконкурс „Млади фолклорни таланти“, проведен на 10.02.2019 г. в гр. София.

учител: ПЕНКА ИЛИЕВА

Ръководител: СТЕФКА СТОЕВА

2815. РАЯ ГЕНЕВА – второ място на Национално математическо състезание „Европейско кенгуру“, проведено на 23.03.2019 г. в гр. Габрово.

Учител: БОРЯНА ПЕТРОВА

2816. КРИСТОФОР ФИЛЧЕВ – трето място на Международно състезание по ТАЕКУОНДО – Рomanian open, проведено на 15-16.06.2018 г.

Учител: РАДОСЛАВА ЦАНЕВА

2817. ВИКТОРИЯ КОЛЕВА – първа награда в  Национален ученически конкурс „Зелена планета – 2018“, 26.06.2018 г. в гр. София.

Учител: ПЕНКА ЙОТЕВА

2818. МИГЛЕНА ФИЛИПОВА –  бронзов медал на IX Международен конкурс за компютърна рисунка и колаж „Творчество без граници“, Хасково  2018, проведен на 04.05.2018 г.

Учител: ПЕНКА ЙОТЕВА

2819. ЙОРДАН  СТЕФАНОВ – второ място на ДЖУ ИПОН КУМИТЕ  /12 – 13 годишни/ на 9 th SKDUN Еuropean Karate championships – гр. Бар, Черна гора   12-14 .04. 2019 г.; трето място на ШОБУ ИПОН   КУМИТЕ  /12 – 13 годишни/ на  9 th SKDUN Еuropean karate championships – гр. Бар, Черна гора, 12-14 .04. 2019 г.; трето място на КУМИТЕ /12 – 13 годишни/ на Национално индивидуално  първенство по  Шотокан  Карате  До  –  София,   23 – 24.03.2019 г.; трето място на АСАЙ – РЮ КАТА /12 – 13 годишни/ на Национално индивидуално първенство по Шотокан  Карате  До  –  София,   23 – 24.03.2019 г.; трето място на  КАТА /12 – 13 годишни/ на  Национално индивидуално  първенство  по  Шотокан  Карате  До  –  София,  23 – 24.03.2019 г.

Ръководител: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ

2820. КАМЕН  РОЙБОВ – първо място на КАТА /деца 8 – 9 годишни/ на  Национално  индивидуално  първенство  по  Шотокан  Карате  До, гр. Бургас, 16.03.2019 г.; трето място на САНБОН КУМИТЕ   /деца 8–9 годишни/ на Национално индивидуално  първенство  по  Шотокан  Карате  До,  гр. Бургас,   16.03.2019 г.; трето място на  САНБОН КУМИТЕ /деца 8–9 годишни/ на Национална купа по Шотокан Карате До,  гр.  Габрово, 2 – 3.06.2018 г.

Ръководител: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ

2821. МАРИЯН  РАЙКОВ – първо място на ДЖУ ИПОН КУМИТЕ /12 – 13 годишни/ на Национално индивидуално  първенство  по  Шотокан  Карате  До, София,  23- 24.03.2019 г.; второ място на  АСАЙ РЮ КАТА  /12 – 13 годишни/ на Национално индивидуално  първенство  по  Шотокан  Карате  До, София, 23- 24.03.2019 г.; трето място на КАТА /12 – 13 годишни/ на Национално индивидуално  първенство  по  Шотокан  Карате  До,  София,  23 – 24.03.2019 г.; първо място на КАТА /12 – 13 годишн/ на Национална купа по Шотокан  Карате До, гр.  Габрово, 2 – 3.06.2018 г.; второ място на ДЖУ  ИПОН  КУМИТЕ /12 – 13 годишни/ на Национална купа по Шотокан Карате До, гр.  Габрово, 2 – 3.06.2018 г.

Ръководител: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ

2822. МАРТИН КОЛЕВ – второ място на САНБОН КУМИТЕ /10 – 11 годишни/ на Национална купа по Шотокан  Карате До, гр. Габрово, 2 – 3.06.2018 г.

Ръководител: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ

2823. КОНСТАНТИН КАЛОФЕРОВ – първо място на V Международен конкурс за вокална и инструментална музика „Звукът на времето“, категория „Инструментал“, проведен май 2018 г. в гр. Велико Търново.

Ръководител: РАДОСЛАВ  ТАЛЕВ

СРЕДНО УЧИЛИЩЕ „РАЙЧО КАРОЛЕВ”

2824. ДЕНИС ИВАНОВА – първо място на Държавно първенство за деца до 12 г. и деца до 14 г. Кумите и Ката, 17.02.2019 г., гр. Пловдив; трето място на Национална купа за деца до 10 г. Кумите,  13.10.2018 г., гр. Стара Загора; трето място на Държавно първенство за деца до 8 г. и деца до 10 г. Кумите,  09.06.2018 г., гр. Добрич; трето място на Държавно първенство за деца  до 12 г. и деца до 14 г. Кумите и Ката, 17.02.2019 г., гр. Пловдив

Треньор: КРАСИМИР ИЛИЕВ

Учител: ЛИЛИЯ ПЕТКОВА

2825. РОСЕН МЕТЕВ – първа награда от Национален младежки конкурс с международно участие „Петнадесет лалета”, 27.04.2018 г., 29.04.2018г., гр. Хисаря

Музикален ръководител: ЦЕНКА ГОРАЛОВА

Учител: ЛИЛИЯ ПЕТКОВА

2826. ЙОАНА ЧОБАНОВА– второ място на Национална купа за деца до 10 г. Кумите, 13.10.2018 г., гр. Стара Загора;

Треньор: КРАСИМИР ИЛИЕВ, Спортен клуб „Надежда”

Учител: МАРГАРИТА ЛАЗАРОВА

2827. СИАНА НЕДЕЛЧЕВА – Първо място на XIII национално първенство ШОТОКАН КАРАТЕ ДО, гр. София, 2018 г.; второ място Турнир по ШОТОКАН КАРАТЕ ДО „Ронин“, 2018 г., гр. Бургас; второ място, КАTА Национална купа ШОТОКАН КАРАТЕ ДО, 2018 г., гр. Габрово; трето място, Санбон Кумите на XIII национално първенство ШОТОКАН КАРАТЕ ДО, гр. София, 2018 г.

Треньор: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ, Карате-клуб „Янтра – Габрово“

Учител: ДЕНИЦА ПЕТКОВА

2828. ГАБРИЕЛА ДИМИТРОВА – Първо място на Турнир по ШОТОКАН КАРАТЕ ДО „Ронин“, 17.03.2019 г., гр. Бургас; Второ място на Турнир по ШОТОКАН КАРАТЕ ДО „Ронин“, 17.03.2019 г., гр. Бургас;

Треньор: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ, Карате-клуб „Янтра – Габрово“

Учител: ИВА МОШКОВА

2829. МАГДАЛЕНА ВОЙНОВА – Първо място на Градско състезание по плуване, 16.12.2018г., гр. Севлиево

Учител: ЙОАНА ГЪЛЪБОВА

2830. ВЯРА ПЕНЧЕВА – Първо място – възрастова група І – ІІ клас – Международен конкурс за детска рисунка „Annual International TAP Art Contest“ – Уолингфорд -Кънектикът (САЩ), 10.04.2018 г. Първо място– Международен онлайн конкурс за детска рисунка на тема „Звезди“ (Stars Competition), организиран от Европейската Kосмическа Aгенция (ESA), 31.08.2018 г.; Първа награда (Star Artist) – категория 6 – 10 г. – Международен онлайн конкурс за детска рисунка „Season-1 of Picasso Art Contest 2018” (организиран от PicassoArtContest.com) – Индия – 13.06.2018 г. Първа награда (Star Artist) – категория 6 – 10 г. – Международен онлайн конкурс за детска рисунка „Watercolor Art Contest 2018” (организиран от PicassoArtContest.com) – Индия – 07.10.2018 г. Първо място – раздел Изобразително изкуство – втора възрастова група (I – IV клас) –  Международен конкурс „Аз обичам Черно море” – гр. Несебър – 1.10.2018 г. Първа награда – Победител в Национален конкурс за детска рисунка „Рицарят в мен” – гр. София, 01.06.2018 г. Специална награда на Национален дворец на децата в Национален конкурс-изложба „Детство мое – реално и вълшебно“ – гр. Ловеч, 30.05.2018 г. Първо място – статуетка – раздел „Живопис и графика“ – Национална изложба-конкурс за детска рисунка „Св.Трифон Зарезан” 2019 г. –  гр. Сунгурларе, 14.02.2019 г. Специална награда на Директора на НУПИД „Акад. Дечко Узунов“ в XII Национален конкурс за детска рисунка „Наследници на Дечко Узунов“ – гр. Казанлък, 22.02.2019 г. Първа награда, възрастова група 9 години в V Международен конкурс за детско творчество „Чрез изкуство към живота“ – Москва (Русия), 22.03.2019 г. Втора награда – възрастова група 7 – 10 години – X Международен конкурс за детска рисунка – Салон на изкуствата „ARTE MICI” (Малки изкуства) – гр. Мотру, Румъния, 23.03.2019 г. Втора награда (Silver Award) – II клас – XIII Открита Международна математическа олимпиада на Сингапурските и Азиатските училища (SASMO) – дистанционно – 15.04.2018 г.

СРЕДНО УЧИЛИЩЕ „ОТЕЦ ПАИСИЙ”

2831. ДАМЯН РОЙБОВ – първо място – индивидуално, Щобу Кумите в XIV Национално първенство по Шотокан Карате До, трето място – отборно, Ката в IX Европейско първенство по Шотокан Карате До, трето място – индивидуално, Кумите в VIII Европейско първенство по Шотокан Карате До, трети места – отборни, Ката и Кумите в Европейско първенство по Шотокан Карате До.

Треньор: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ, карате клуб „Янтра – Габрово“

НАЦИОНАЛНА АПРИЛОВСКА ГИМНАЗИЯ

2832. МАРТИНА ЧОБАНОВА – първо място на държавно първенство по киокушин кай, възрастова група ДМВ, категория – ката и първо място на международен турнир за купа „Шумен”, възрастова група ДМВ, категория – над 55

Треньор: КРАСИМИР ИЛИЕВ, Карате клуб „Надежда“

2833. ИВАН ДИМИТРОВ – второ място на 9-то на Европейско първенство по Шотокан карате, гр. Бар, Черна гора; първо място ката и първо място Асай рю ката на Национална купа по Шотокан карате До, Габрово, 03.06.2018 г.; първо място ката първо място Асай рю ката на 14-то Национално първенство по Шотокан карате До, 23-24.03.2019 г.; първо място кумите и първо място ката на София Grand prix 2018, 11.11.2018; първо място кумите, първо място ката и първо място Асай рю ката.

Треньор: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ, Карате клуб „Янтра“

2834. МОНИКА СТОЯНОВА – първо място на Държавно първенство за деца до 12 години и деца до 14 години Кумите и Ката, 12.05.2018 г., Велико Търново

Треньори: КРАСИМИР ИЛИЕВ, ЙОНКО ИВАНОВ, Карате клуб „Надежда“

2835. МИГЛЕНА ФИЛИПОВА – бронзов медал на Девети международен конкурс за компютърна рисунка и колаж „Творчество без граници“, Хасково, 2018

Учител: ПЕНКА ЙОТЕВА

2836. ВИКТОРИЯ КОЛЕВА – първа награда в раздел „Природата и съдбата на хората“ – литературен конкурс „Добри дела“ ПОЕЗИЯНА на национален етап на Международния ученически конкурс „Зелена планета“, 2018.

Учител: ПЕНКА ЙОТЕВА

2837. Отбор ХАНДБАЛ – девойки

Първо място на ученически игри 2017/2018 г.

1.  ГАБРИЕЛА ЦОНЕВА

2.  КАРИНА СЪМЕНОВА

3.  МАРГАРИТА ХРИСТОВА

4.  СИЛВИЯ ЯКОВА

5.  ТЕОДОРА ЯКОВА

6.  ЛОРА ДИМИТРОВА

7.  МИХАЕЛА СУСАНОВА

8.  ПЛАМЕНА ЖЕЛЯЗКОВА

9.  АННА БОНДАРОВА

10. ИВЕТА СТОЯНОВА

Учител: ВЕСЕЛИН ГОРАНОВ

ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО ТУРИЗЪМ „ПЕНЧО СЕМОВ“

2838. РОСЕН ИЛИЕВ – първо място на Националното състезание по професии в категория „Най-добър млад барман“, проведено на 26.04.2018 г. в град Варна и утвърдено в Националния календар за организирането и провеждането на ученически олимпиади и национални състезания от МОН през учебната 2017/2018 година и Националния календар на Българската асоциация на барманите.

Учител: НАТАША ТОДОРОВА

2839. ЦВЕТОМИР ЦВЯТКОВ –  първо място в дисциплината  „Майсторско управление на велосипед“, Приз „Кристален еделвайс“ 2018 г. в Шестнадесети Национален преглед на туристическите умения и сръчности за учащи се, утвърден в Национален спортен календар на МОН за учебната 2017/2018 година – яз. Копринка – гр. Казанлък; първо място в дисциплината „Стрелба с лък“; първо място в дисциплината „Народна топка“.

Учител: ТАНЯ МОЛЛОВА

2840. ТЕОДОРА ТОДОРОВА –първо място в дисциплината „Стрелба с лък“, Приз „Кристален еделвайс“ 2018 г. в Шестнадесети Национален преглед на туристическите умения и сръчности за учащи се, утвърден в Национален спортен календар на МОН за учебната 2017/2018 година – яз. Копринка – гр. Казанлък; първо място в дисциплината „Народна топка“.

Учител: ТАНЯ МОЛЛОВА

2841. ВИКТОРИЯ СТЕФАНОВА– първо място в дисциплината „Майсторско управление на велосипед“, Приз „Кристален еделвайс“ 2018 г., в Шестнадесети Национален преглед на туристическите умения и сръчности за учащи се, утвърден в Национален спортен календар на МОН за учебната 2017/2018 година – яз. Копринка – гр. Казанлък; първо място в дисциплината „Народна топка“.

Учител: ТАНЯ МОЛЛОВА

2842. ИВЕТА ХРИСТОВА – първо място в дисциплината „Народна топка“, Приз „Кристален еделвайс“ 2018 г., в Шестнадесети Национален преглед на туристическите умения и сръчности за учащи се, утвърден в Национален спортен календар на МОН за учебната 2017/2018 година – яз. Копринка – гр. Казанлък.

Учител: ТАНЯ МОЛЛОВА

2843. МАРТИН ТИНЧЕВ – първо място в дисциплината „Народна топка“, Приз „Кристален еделвайс“ 2018 г., в Шестнадесети Национален преглед на туристическите умения и сръчности за учащи се, утвърден в Национален спортен календар на МОН за учебната 2017/2018 година – яз. Копринка – гр. Казанлък;

Учител: ТАНЯ МОЛЛОВА

2844. ГЕОРГИ АНКОВ – първо място в дисциплината „Народна топка“, Приз „Кристален еделвайс“ 2018 г. в Шестнадесети Национален преглед на туристическите умения и сръчности за учащи се, утвърден в Национален спортен календар на МОН за учебната 2017/2018 година – яз. Копринка – гр. Казанлък.

Учител: ТАНЯ МОЛЛОВА

2845. ПЕТЪР ВАСИЛЕВ – първо място в дисциплината „Народна топка“, Приз „Кристален еделвайс“ 2018 г. в Шестнадесети Национален преглед на туристическите умения и сръчности за учащи се, утвърден в Национален спортен календар на МОН за учебната 2017/2018 година – яз. Копринка – гр. Казанлък.

Учител: ТАНЯ МОЛЛОВА

2846. МАДЛЕНА ПЕТРОВА – първо място на Държавно първенство по вдигане на тежести, Варна; първо място на Държавно първенство по вдигане на тежести, Сливен.

Треньор: РУМЕН ЯНЧЕВ, Клуб по вдигане на тежести „Михаил Петров“, гр. Габрово.

2847. МАГДАЛЕНА МИНЕВА – първо място Купа България по бокс.

Треньор: МИТКО ИВАНОВ, Боксов клуб „Габрово“

ПРИРОДОМАТЕМАТИЧЕСКА ГИМНАЗИЯ „АКАД. ИВАН ГЮЗЕЛЕВ“

2848. МАРТИН КОПЧЕВ – Златен медал и първо място на Пролетни математически състезания за ученици от VIII до XII клас гр. Варна 29 – 31 март 2019 г.

Златен Медал на XIII-та Московска открита олимпиада по информатика, 6 – 8 март 2019 г. в Москва, Русия.

Златен медал от Австралийско математическо състезание. Награден от консула на Австралия в Атина Ms Kate Logan с наградата THE PETER O’HALLORAN AWARD и 2 поименни златни медала гравирани с името му, годината и успеха за двата Перфектни резултата през 2-те години.

Златен медал и еднолично първо място на Зимен математически турнир „Атанас Радев“, 18 -20 януари 2019 г. в гр. Сливен.

Златен Медал от Международната Жаутиковска олимпиада по физика, математика и информатика. 9-15 януари 2019 г. в Алмати.

Златен Медал от X Международен есенен турнир по информатика 21-25 ноември 2018 г.,

гр. Шумен.

Златен медал за Р България на XVIII Национален есенен турнир по информатика – 23-25 ноември 2018 г., гр. Шумен.

Златен медал на XII Есенен математически турнир „Акад.Стефан Додунеков”, 9-11 ноември 2018 г. гр. София.

Сребърен медал от Младежката балканска олимпиада по математика за ученици до 15,5 години – 19 юни 2018 г. на остров Родос, Гърция.

Сребърен медал от Балканска олимпиада по информатика в гр.Тимишоара, Румъния–7-13 юли 2018 г.

Бронзов медал от Международната олимпиада по информатика в гр.Цукуба, Япония – 1-8 септември 2018 г.

Сребърен медал Международния мастърс турнир в Румъния (Romanian Master of Informatics, RMI 2018) 10-13 октомври 2018 г.

Учители: ХРИСТИНА НЕНКОВА ГЕОРГИЕВА – математика

ЗОРНИЦА СТАНЕВА ДЖЕНКОВА – информатика

2849. ДОБРИН БАШЕВ – Бронзов медал на Международен есенен турнир по информатика, 21 до 25 ноември 2018, Шумен

Бронзов медал Международния мастърс турнир в Румъния (Romanian Master of Informatics, RMI 2018) – 10-13 октомври 2018 г.

Първо място на Пролетни състезания по информатика 20-22.04.2018 г. в гр.ВеликоТърново

Учител: ЗОРНИЦА ДЖЕНКОВА

2850. ВЕСЕЛИН ДИМОВ – Златен медал на Пети международен турнир ”Математика без граници”, Несебър, финален кръг 30.06.2018 г.

Учител: ПАВЛИНА СТЕФАНОВА

2851. АДРИЯН ИБОВСКИ – първо място на Есенния кръг на VI международен турнир „Математика без граници“ 2018 г.; първо място на GAPTON (Gabrovo Applied Programming COMpetiton) – 2018 г.

Учител: РАДКА ПЕТРОВА

2852. РАДОСЛАВ ИВАНОВ – първо място на Есенния кръг на Шести международен турнир „Математика без граници“ 2018 г.

Учител: РАДКА ПЕТРОВА

2853. РАЯ ШИКОВА – първо място и златен медал в Международна матеметическа олимпиада на предизвикателството гр. Стара Загора; 07.05.2018 г.; първо място и златен медал във финалния кръг на Международен математически турнир „Математика без граници“; гр. Несебър; 02.07.2018 г.; първо място и златен медал в есенен кръг на Международен математически турнир „Математика без граници“; октомври 2018 г.

Учител: РУМЯНА ДИМОВА

2854. ЯСЕН ПЕНЧЕВ – Първо място на LXVIII Национална олимпиада по математика, април 2019 г. – гр. София

Първо място на Пролетни математически състезания 29-31.03.2019 г. – гр.Шумен;

Първа награда на XII Есенен математически турнир „Академик Стефан Додунеков“- 9-11.2018 г.- гр. София; Сertificate of High distinction от Australian Mаthemаtics Copetition – 2018 г.;

Златен медал на Софийски математически турнир – 11.11.2018 г. – гр. София; Първо място на есенния кръг на Шести международен турнир „Математика без граници“ 2018 г. първо място на Пролетни състезания по информатика, група D, 20-22.04.2018 г. в гр. В. Търново

Учители: РАДКА ПЕТРОВА

ДОНКА ДАРАКЧИЕВА-КАПРАЛОВА

ГАЛЯ ИВАНОВА НЕДЕЛЧЕВА

2855. АНТОНИЯ НИКОЛОВА – първо място на Финалния кръг на Пети международен турнир „Математика без граници“, 02.07.2018 г.

Учител: ДИМИТРИНА ТЕРЗИЕВА

2856. ДАНИЕЛ ПЕТРОВ – второ място в отборното състезание на Пети международен турнир „Математика без граници“, 02.07.2018 г.; второ място във финалния кръг на Пети международен турнир „Математика без граници“ – индивидуално, 02.07.2018 г.

Учител: ДИМИТРИНА ТЕРЗИЕВА

2857. АЛЕКСАНДРА НЕДКОВА – първо място и златен медал на Финален кръг на Международен математически турнир „Математика без граници“, 02.07.2018 г.

Учител: РАДКА ПЕТРОВА

2858. ВЛАДИМИР ЛАЛЕВ – първо място на Пролетно национално състезание по Физика, 8-10.03.2019 г,. гр. Вършец

Учител: ДИМИТРИНКА КАЛЧЕВА

2859. ВИКТОРИЯ КЪНЧЕВА – първо място на Национален кръг на XXXIV олимпиада по техническо чертане, 20-22.04.2018 г., гр. София

Учител: ЗЛАТИНА ПАНАЙОТОВА

2860. ДИАНА НЕНЧЕВА  – първо място на Национален кръг на XXXIV олимпиада по техническо чертане, 20-22.04.2018 г., гр. София.

Учител: инж. МАРИНЕЛА ДЕЛУДИ-ЦОНКОВА

2861. ГРИГОР СТАНЧЕВ – второ място (сребърен медал) – гръб – 50 м, второ място (сребърен медал) – щафета; трето място (бронзов медал) – кроул – 50 м, на Второ международно състезание по адаптирано плуване, 25.11.2018 г, гр.София; първо място (златен медал) – бруст – 100 м, първо място (златен медал) – бътерфлай – 50 м, второ място (сребърен медал) – гръб – 50 м, второ място (сребърен медал) – кроул – 50 м, на Международно състезание по адаптирано плуване, 06.11.2018 г., с. Птолемайда, Гърция

Ръководител и кинезотерапевт: ГЕОРГИ ЛЕВИЧАРОВ – Сдружение „Равен старт“2008

2862. НИЯ ВИЧЕВА – първо място (златен медал) 2000 м с препятствия в Национален шампионат по лека атлетика, 26.05.2018 г., гр. София

Треньор: ВЕСЕЛИН ГЕОРГИЕВ, Атлетически клуб „Орловец 93“

2863. КАЛИНА ПЕНЧЕВА – първо място на Държавно първенство по ски ориентиране, 24.02.2019 г., гр. Велинград.

Треньори: ПЕТКО ИГНАТОВ,

ЕЛЕОНОРА АЛЕКСАНДРОВА НИКОЛОВА

2864. ВИКТОР МЕРАЗОВ – първо място Карате Киокушин – категория до 55 кг, в Държавно първенство за мъже, жени, ЮДМСВ, 07.04.2019 г., гр.Стара Загора

Треньор: КРАСИМИР ИЛИЕВ, клуб “Надежда“- Габрово

2865. ДИМИТЪР МАРЕВ– първо място Джиу Кумите Ипон, индивидуално деца 9 момчета 10-11 години на 26-ти Световен шампионат по шотокан, Република Молдова, проведен на 12-14.10.2018 г.; трето място, АСАЙ РЮ КАТА на НАЦИОНАЛНА КУПА ШОТОКАН КАРАТЕ ДО Габрово, 02.06.2018 г.; първо място, КАТА отборно деца момчета до 11 г. на НАЦИОНАЛНА КУПА ШОТОКАН КАРАТЕ ДО Габрово, 02.06.2018 г.; първо място, Кумите Джиу Ипон на НАЦИОНАЛНА КУПА ШОТОКАН КАРАТЕ ДО Габрово, 02.06.2108 г.; първо място, АСАЙ РЮ КАТА на Турнир по шотокан карате ДО Ронин Бургас, 17.03.2019 г.

Треньор: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ

Учител: АНТОАНЕТА АНДРЕЕВА

2866. МАКСИМ ВЪРБАНОВ – първо място, АСАЙ РЮ КАТА на НАЦИОНАЛНА КУПА ШОТОКАН КАРАТЕ ДО Габрово, 02.06.218; първо място, КАТА Отборно на НАЦИОНАЛНА КУПА ШОТОКАН КАРАТЕ ДО Габрово, 02.06.218 г. първо място, АСАЙ РЮ КАТА на Турнир по Шотокан Карате ДО Ронин Бургас, 17.03.2019 г.

Треньор: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ

Учител: АНТОАНЕТА АНДРЕЕВА

2867. ГЕОРГИ НОЕВ – първо място, Ката отборно на XIV Национално първенство ШОТОКАН КАРАТЕ, 23-24.03.2019 гр.София; първо място, Ката до 4кю на XIV Национално първенство ШОТОКАН КАРАТЕ, 23-24.03.2019 г. гр.София; първо място, Асай Рю Ката на XIV Национално първенство ШОТОКАН КАРАТЕ, 23-24.03.2019 г. гр.София

Треньор: ВЛАДИМИР ВЪТЕВ

Учител: АНТОАНЕТА АНДРЕЕВА

2868. ВИКТОРИЯ ИВАНОВА – второ място в група 6 в VIII VIVAPIANO Международно състезание за непрофесионални пианисти , гр. София – 05.04 – 07.04.2019 г.

Учител: ЖАНЕТА ИЛИЕВА

2869. УЧИЛИЩЕН ОТБОР ПО ХАНДБАЛ –

Първо място на Ученически игри по хандбал за девойки XI-XII клас, 06.05.2018 г., град Русе

  1. МАРИЯ ДЖЕНЕВА
  2. МИРЕЛА  КАРАИВАНОВА
  3. ЕКАТЕРИНА СТЕФАНОВА
  4. ПРЕСЛАВА ПРОДАНОВА
  5. МИХАЕЛА ПЕТРОВА
  6. МАДЛЕН ТОДОРОВА
  7. ЕМИЛИЯ  САМУИЛОВА
  8. РЕНИ ЕРЕМИЕВА

Учител: АНТОАНЕТА АНДРЕЕВА

ШКОЛА ПО КОМПЮТРИ КЪМ ЗАНИМАЛНЯ „ВЪЛШЕБЕН ЦВЯТ“

2870. ТЕРЕЗА ИВАНОВА – първо място на Национално състезание по информационни технологии “IT Знайко”- 2018, трети клас

Ръководител: НИНА КЪНЕВА

Управител: ЦОКИ ВРАЖИЛОВ

2871. АЛЕКСАНДЪР АЛЕКСИЕВ – първо място на Национално състезание по информационни технологии “IT Знайко”- 2018, шести клас

Ръководител: НИНА КЪНЕВА

Управител: ЦОКИ ВРАЖИЛОВ

2872. ЦВЕТЕЛИНА СИМЕОНОВА – първо място на първо място на Национално състезание по информационни технологии “IT Знайко”- 2019, четвърти клас.

Ръководител: НИНА КЪНЕВА

Управител: ЦОКИ ВРАЖИЛОВ

Categories ГабровциТЕ
Gabrovo Daily

Габрово Daily е независима онлайн медия с новини за Габрово, Севлиево, Дряново и Трявна в разделите общество, икономика, образование, култура, спорт, история, изкуства и др. Габрово Daily е част от най-голямата онлайн медийна група в Габрово, която включва портала www.gabrovo.net, бизнес портала www.biz.gabrovo.net, Онлайн Енциклопедия Габрово www.gabrovowiki.com. От 2018 г. стартира и собствен онлайн телевизионен канал - Gabrovo.net TV. В края на 2018 г. Габрово Daily и общността "Бъдещност за Габрово" учредиха отличията "Габровец на годината". Медията Габрово Daily е създадена на 17 юни 2014 г. от Момчил Цонев - журналист, писател, културен мениджър, специалист по уеб и дигитален маркетинг, обявен за една от 10-те най-изявени млади личности на България за 2019 г. от Международната младежка камара. За контакти с нас и запитвания за партньорства и реклама: editor@gabrovodaily.info